Meststoffen en hun eigenschappen: wensen en knelpunten
Binnen de meststoffen bestaat een gans gamma met verschillende eigenschappen, productinhoud en voor- en nadelen. Ook bij de herwonnen meststoffen kunnen de producten van verschillende oorsprong komen, en afhankelijk van de bewerkingstechniek, veel verschillende producten opleveren.
Wat zoeken landbouwers in meststoffen?
Vanwege de grote verscheidenheid aan herwonnen meststoffen is het moeilijk inschatten welke er populair worden en welke minder gewenst zijn. Van wie deze informatie verkregen wordt en waarop die mening gestoeld is, heeft uiteraard ook een invloed.
Om een beter zicht hierop te krijgen polsen we naar welke meststoffen en kanalen er in de toekomst meer of minder ingezet moet worden door middel van enkele enquêtes. De resultaten kunnen ons nieuwe inzichten bieden!
Eerste resultaten
Uit eerste voorlopige resultaten uit Italië zien we bijvoorbeeld dat:
- er bij jonge landbouwers (18-34), meer aan conventionele landbouw wordt gedaan, terwijl het aandeel aan biologische landbouw groter is bij de hogere leeftijdsgroepen (35+).
- het grootste meststofgebruik nog steeds bestaat uit kunstmest (36,9%) en weinig herwonnen meststoffen (8,33%), hoewel dat aandeel hoger ligt bij jonge landbouwers (18-34).
- landbouwers meer vertrouwen hebben in adviseurs en gespecialiseerde pers dan in verkopers of milieu NGO's.
Willen we dergelijke info ook uit Vlaanderen verkrijgen, dan hebben we jouw input nodig!

Help het onderzoek vooruit!
Dit project ontvangt subsidies van de Europese Commissie binnen Horizon Europe in het kader van het programma: ''Voedsel, bio-economie, natuurlijke hulpbronnen, landbouw en milieu''. Subsidieovereenkomst ID: 101060426.
Volg dit project op de voet via LinkedIn, Twitter of YouTube.