Goede communicatie als basis voor een vlotte overname
Als boerenzoon of – dochter die het ouderlijk bedrijf wil overnemen, is het niet altijd makkelijk om die droom te realiseren en om je ouders te overtuigen van jouw visie. Ook voor de ouders is het niet evident om het bedrijf waar ze hard voor gewerkt hebben, los te laten.
Anne-Marie Van Geenberghe van Kenniscentrum Bedrijfsopvolging Boerenbond gaf enkele tips mee op de info-avond “Overname van een bedrijf: hoe pak je dit aan?”, georganiseerd door Inagro in het kader van het Leader Westhoek project “Varkenshouderij 2.0”.
Samen naar éénzelfde visie
Als jonge landbouwer moet je nadenken over welke type bedrijf je droomt. Hierbij moet je je onder andere volgende vragen stellen:
-
Waar wil ik binnen 5 jaar staan met mijn bedrijf en hoe kan ik daar geraken?
-
Wil ik voltijds boeren of in combinatie met een andere job?
-
Baat ik het bedrijf alleen uit, met personeel of met mijn partner?
-
Hoe zie ik de verhoudingen met mijn familie binnen het bedrijf?
Ook de oudere generatie dient na te denken welk leven ze willen leiden nu en binnen bijvoorbeeld 10 of 15 jaar.
Het is belangrijk dat die ideeën, strategieën en de daarbij horende zorgen uitgesproken worden. Goede communicatie is hierbij essentieel, en het is belangrijk dat iedereen uiteindelijk dezelfde kant op wil. Als jonge generatie moet je kunnen uitspreken welke richting je uit wil, ook al is dat misschien niet met het ouderlijk bedrijf. De oudere generatie mag de jonge generatie dan weer niet in een bepaalde richting duwen die zij misschien niet willen.
Vaardigheden onder de loep
Als ouder twijfel je soms over de vaardigheden van je zoon of dochter. Laat fouten tijdens het proces toe, besef dat starten als ondernemer een leerproces is. Anderzijds is het als overnemer belangrijk om na te denken over de vaardigheden die je wel en niet hebt. Waar je zelf niet over de benodigde kwaliteiten beschikt, kun je deze ofwel aanleren, ofwel externe hulp inschakelen. Wees ook bereid om te erkennen dat je niet overal even goed in bent.
Samenwerken vergt planning
In het overnameproces werken de verschillende generaties nog een tijd samen. Ook hier is communicatie zeer belangrijk en moet je goede afspraken maken. Iedereen moet taken hebben waar hij of zij voldoening uit haalt. Zorg dus voor een goede arbeidsorganisatie, waarbij de verantwoordelijkheden verdeeld worden. Doe dit in overleg en stuur bij waar nodig. Maak goede afspraken en maak een goede planning. Vergeet ook niet de externe arbeid en de “niet-officiële” hulp in kaart te brengen.
Praten is essentieel
Het is belangrijk om de spanningen die tijdens het samenwerken en tijdens de overname naar boven komen aan te kaarten bij elkaar. Probeer dergelijke gesprekken aan te vatten op een rustig moment. Om elkaar te begrijpen, moet je rekening houden met elkaars karakter. Spreek uit aan welke waarden je belang hecht. Besef dat als je niet goed communiceert, dit de samenwerking afremt.
In een familiebedrijf zijn er twee dynamieken: familie en bedrijf. Het is belangrijk om zowel als familielid als bedrijfsleider te communiceren en de zaken vanuit het perspectief van de ander te bekijken. Vergeet ook de standpunten niet van broers en zussen die niet overnemen. Eén op de drie opvolgingen mislukt door menselijke, relationele of psychologische factoren. Daarom is praten essentieel.
Voor meer informatie rond dit onderwerp kan je ook terecht op www.kenniscentrumbedrijfsopvolging.be. Je vindt hier ook verschillende brochures en een podcast ter inspiratie.
Meer informatie of individueel advies nodig?
Dit project kwam ook tot stand met de steun van www.vlaanderen.be/pdpo en met steun van ELFPO.
