Knolselderrassen Yara, Codex en Markiz halen jaar na jaar de hoogste opbrengst in de biologische teelt
In 2022 bleef Septoria of bladvlekkenziekte lang afwezig uit het knolseldergewas door het droge weer. De gevoeligheid voor de ziekte konden we zo niet vergelijken tussen de verschillende rassen. Het ras Markiz blijft bevestigen met opnieuw één van de hoogste opbrengsten en een uitstekende kwaliteit. Yara en Codex behaalden de hoogste opbrengst met ook een goede kwaliteit.
In de biologische teelt van knolselder is rassenkeuze een eerste belangrijk instrument tegen ziektes en plagen. Door het droge groeiseizoen kwam Septoria apiicola (bladvlekkenziekte of selderroest) in 2022 pas laat in het gewas. Enkel in jaren met een hoge aantasting vallen de gevoelige rassen door de mand.
Het perceel werd tweemaal beregend. De gemiddelde opbrengst over alle rassen was 50 ton/ha. Yara (Bejo), Codex (Nunhems)en Markiz (Nunhems) halen elk jaar opnieuw de hoogste opbrengst met een goede kwaliteit.