Boerenverstand, rust in je hoofd
De uitdagingen waarmee Vlaamse land- en tuinbouwers vandaag geconfronteerd worden, zijn talrijk en complex. Het mentaal welzijn en de veerkracht van landbouwers en hun gezinnen komt steeds meer onder druk te staan.
Via het demoproject Boerenverstand, rust in je hoofd, willen we, op een zeer praktische, concrete en laagdrempelige manier, bestaande kennis en vaardigheden rond mentale weerbaarheid tot bij de landbouwer krijgen. We zullen landbouwers weerbaarder maken door hen enerzijds beter te leren omgaan met stress, en anderzijds ook de impliciete stressfactoren (veeleisend beroep; prestatie- en waarderingsdrang) aanpakken.
Onderzoek van ILVO heeft aangetoond dat minder dan 50% van de land- en tuinbouwers hulp zoekt bij problemen. Ze hebben ook weinig of geen technieken om te kunnen omgaan met stress.
Boerenbond, CM, Ferm voor agravrouwen, Groene Kring, Boeren op een Kruispunt en BioForum bundelen hun krachten en kennis om hier verandering in te brengen.
Via een gratis 6-delige cursus wordt het topic stress uitgebreid onder de loep genomen en tools aangereikt om ermee aan de slag te gaan.
- Elke donderdag gedurende 6 weken (21 en 28 september, 5, 12, 19 en 26 oktober 2023) in De Steenhoeve, Veldeken 41 te Nevele.
- Elke sessie start om 20u00 en duurt 2 uur. Ontvangst vanaf 19u30, napraten is mogelijk tot 22u30.
- Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht.
Voor wie?
Deze 6-delige cursus is voor iedereen die geïnteresseerd is in het topic stress en ermee aan de slag wil gaan. Na het volgen van deze workshops heb je inzicht in hoe stress werkt en heb je de nodige know-how om er op een goede manier mee om te gaan.
De cursus is preventief bedoeld, om jezelf beter te leren wapenen tegen stress.
Wat komt er aan bod?
Tijdens elke sessie komt een ander aspect van stress aan bod. Je schrijft dus in voor de volledige reeks. Je leert wat stress juist is, hoe je best kan omgaan met lichamelijke spanning, hoe je kan inspelen op je (pieker)gedachten en wat je zelf kan doen om veerkrachtiger te zijn. Je leert ook bij over de topics slaap, depressie, angst, verslaving en burn-out.
Verder leer je ook vaardigheden en technieken waarmee je stress en spanning kan beheersen.
Deze cursus is bewust niet bedoeld als groepstherapie. Je krijgt telkens ideeën mee waar je zelf verder mee aan de slag kan gaan en je hoeft niks te delen met de groep als je dat niet wenst.