Innovaties in de groenteteelt uitgelicht op PlattelandsTV
West-Vlaamse groentetelers leveren producten van topkwaliteit, maar staan voor toenemende uitdagingen. Daarom zetten we ons in om hen te ondersteunen met innovatief onderzoek naar nieuwe technologieën en duurzame oplossingen. Door samen te werken met telers en andere partners, werken we aan de toekomst van de groenteteelt, met oog voor zowel economische als ecologische duurzaamheid.
PlattelandsTV kwam een kijkje nemen op onze proefvelden en ging in gesprek met onderzoeksleider tuinbouw openlucht Sabien Pollet, onderzoeker gewasbescherming Jan Vanwijnsberghe en onderzoeker tuinbouw openlucht en precisielandbouw Tim De Cuypere.
Een van de belangrijkste redenen om innovaties te onderzoeken voor telers is het gebrek aan arbeidskrachten. Dat is een probleem in alle sectoren, maar vooral ook in de landbouw. Daarom zoeken wij naar innovaties zoals telen van prei buiten de grond. Een andere innovatie waar we steeds meer op inzetten op spuittechniek. - Sabien Pollet -
Bekijk de volledige reportage hieronder.