Ben jij klaar om de sector waterrobuuster te maken?
Langdurige droogteperiodes bezorgen landbouwers kopzorgen. Voldoende kwaliteitsvol water beschikbaar hebben én doordacht inzetten worden steeds meer een topprioriteit op land- en tuinbouwbedrijven. Niet toevallig is water vaker het centrale onderwerp in onderzoeksprojecten. Voor de praktische uitvoering van dat onderzoek én de vertaling van onderzoeksresultaten naar land- en tuinbouwers werven we een nieuwe medewerker aan. Watermakelaar Dries vertelt over de veelzijdige job van expert water.
“Zonder kwaliteitsvol water, geen goed leven”, steekt Dries Mergaert van wal. Sinds 2019 gaat de watermakelaar op zoek naar opportuniteiten om water op een duurzame manier ter beschikking te stellen van de sector. “Van waterbeschikbaarheid over waterkwaliteit tot irrigatie, water in de land- en tuinbouw is bij uitstek een veelzijdig thema. Hoe landbouwers water inzetten, hangt vaak samen met hun teelten. Zo is een veehouder op zoek naar drinkbaar water terwijl een teler van openluchtgroenten vooral aan waterberging wil doen.”
“Van waterbeschikbaarheid over waterkwaliteit tot irrigatie, water in de land- en tuinbouw is bij uitstek een veelzijdig thema."
Actueel thema zorgt voor jobzekerheid
De droogtecrises tonen aan dat de nood aan nieuwe kennis hoog is. De zoektocht naar geschikte waterbronnen is vandaag urgenter dan ooit. “We werken rond een actueel thema, een basisbehoefte voor mens, teelt en dier. Dat het hoog op de agenda staat, maakt dat je met veel partijen in contact komt”, vertelt Dries. Als expert water voer je de praktische taken in onderzoeksprojecten uit. Je neemt de ervaring mee in je advies aan landbouwers en je werkt over teams heen samen met collega’s en partners. “Ook de vertaling van de politieke agenda bepaalt je werk, want de wetgeving wijzigt met rasse schreden. Het is onze taak om de sector te helpen ermee aan de slag te gaan. Onze nieuwe collega zal zich niet vervelen, maar kan ook uitgaan van jobzekerheid”, klinkt het.
Ervaring is een plus, maar geen must
Dat wijzigingen in wetgeving veranderende uitdagingen met zich meebrengen, spreekt voor zich. “Maar er is altijd een vangnet. Ervaren collega’s staan voor je klaar om je vragen te beantwoorden. Zowel proefveldwerking als advisering zijn teamsporten.” Ervaring is dus een pluspunt, maar zeker geen must. “We zijn vooral op zoek naar een gedreven collega, iemand met interesse in land- en tuinbouw en het thema water. Kennis kan gaandeweg opgebouwd worden.”
"Ervaren collega’s staan voor je klaar om je vragen te beantwoorden. Zowel proefveldwerking als advisering zijn teamsporten.”
Advies verlenen en contacten onderhouden met proefveldhouders maakt een belangrijk deel uit van het takenpakket van onze nieuwe expert water. De taal van de landbouwers spreken kan daarbij helpen. “Voor audits en individuele adviezen gaat onze nieuwe medewerker uiteraard de baan op. Dat netwerk is ook waardevol als we pilootbedrijven zoeken of (diepte-)interviews organiseren voor projecten”, verduidelijkt Dries. “Wie sociaal en communicatief aangelegd is, zal zich ongetwijfeld als een vis in het water voelen in deze job!”