Winterprei, nog bijbemesten? - Digitaal

Gratis deelname. Inschrijven is verplicht.
Op maandag 7 maart om 20u organiseert B3W, de Begeleidingsdienst voor Betere Bodem en Waterkwaliteit, een thematisch uitwisselingsmoment over de bemesting van winterprei.
Winterprei telen met het oog op een laag nitraatresidu is niet zo makkelijk want de prei moet toch voldoende stikstof ter beschikking hebben tijdens de winter. Of is dit niet zo misschien? En hoe kan ik mijn winterprei nu nog bijbemesten? Landbouwer Marnick vertelt ons hoe hij de bemesting in zijn winterprei aanpakt.
Wil je meer te weten komen over:
- Hoeveel stikstof heeft prei nodig om de winter goed door te komen?
- Hoe kan ik prei nu nog het beste bijbemesten?
Heeft prei nu enkel nog stikstof nodig?
Interactie
Omdat ook jouw kant van het verhaal belangrijk is, voorzien we ruim de tijd voor discussie en vragen. Stuur ons dus gerust een aantal vragen op voorhand.
B3W
B3W is een samenwerking van dertien Vlaamse onderzoeks- en praktijkcentra, in opdracht van de Vlaamse Landmaatschappij (VLM), om de bodem- en waterkwaliteit te verbeteren. De focus hierbij ligt op het delen van goede praktijken en kennis.
Lees meer op de webpagina van B3W.
Indien u vragen heeft of meer info wenst, neem gerust contact op met Anneline Brouckaert via mail of telefonisch via 051/27 33 66 of Brecht Catteeuw via mail of telefonisch via 051/27 33 60.
Inschrijven
Het thematisch uitwisselingsmoment ‘Winterprei, nog bijbemesten?’ gaat door op maandag 7 maart om 20u via Microsoft teams.
Inschrijven kan tot op de dag vóór het thematisch uitwisselingsmoment en doe je op volgende manier:
- Maak een account aan op de website van B3W als je deze nog niet hebt.
- Bevestig je registratie via de link die je ontvangt in je mailbox (check eventueel de map met ongewenste mail).
- Meld je na het aanmaken van je account aan op de website en klik op ‘evenementen’ of gebruik de rechtstreekse link.
Nadat je je hebt ingeschreven voor het thematisch uitwisselingsmoment, kan je op het discussieforum op de B3W-website alvast jouw vragen stellen.
