Studiedag biocontrole-organismen (BCO's)
Campus De Nayer, Jan Pieter de Nayerlaan 5, Sint-Katelijne-Waver
Jan Pieter de Nayerlaan 5
2860
Sint-Katelijne-Waver
België
Scroll naar onder om in te schrijven.
Wat zijn biocontrole organismen (BCO’s)? Verschillen ze van klassieke gewasbeschermingsmiddelen? Hoe efficiënt zijn ze en hoe pas je ze toe? Antwoorden op deze vragen krijg je op onze studiedag biocontrole-organismen. We geven jullie een overzicht van het lopende en afgeronde onderzoek. We belichten alle sectoren, van fruit tot groenten, zowel beschutte teelten als openluchtteelten.
Programma
- 9.30 u: Inschrijving en onthaal
- 10.30: Algemeen overzicht biocontrole organismen
- Inleiding door Agentschap Landbouw en Zeevisserij
- Waar staat het onderzoek naar biocontrole organismen en welke ontdekkingen staan ons te wachten?
Monica Höfte (UGent) en Barbara De Coninck (KU Leuven) - De internationale onderzoeksgemeeschap IOBC als drijvende kracht in ontwikkeling en toepassing van BCO's.
Bruno Gobin (International Organisation for Biological and Integrated Control - Viaverda) - Welke kant gaan we op met biologische plaag- en ziektebestrijding?
Felix Wäckers (IBMA-International Biocontrol Manufactures Association)
- 12.00 u: Middagpauze met broodjeslunch en netwerkmoment
- 13.30 u:
We splitsen ons op en gaan in aparte sessies dieper in op prakijkonderzoek in specifieke teelten.
Kom te weten welke resultaten er behaald werden met BCO's in jouw sector en teelt. Schrijf je in voor de sessies die jou het meeste interesseren.
- 16.00 u: Einde studiedag
Inschrijven
Inschrijven voor deze studiedag kan tot en met 31 januari 2025.
Deze studiedag komt in aanmerking voor de permanente vorming fytolicentie. Breng je identiteitskaart mee!
Meer info
- Simon Verreckt | Agentschap Landbouw en Zeevisserij | simon.verreckt@lv.vlaanderen.be | 0496 81 04 18
- Katrien Maris | Agentschap Landbouw en Zeevisserij | katrien.maris@lv.vlaanderen.be | 0493 31 71 26