Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Startpagina
Home 15 jaar Inagro - 70 jaar Beitem Naar een betere waterkwaliteit in Bollaertbeek en Kleine Kemmelbeek
  • Startpagina
  • Vergoedingen
  • Waterkwaliteit
  • Project
  • Nieuws
  • Contact
  • Startpagina

Waterkwaliteit Kleine Kemmelbeek voorjaar-zomer 2022

You are here

  1. Home
  2. Waterkwaliteit Kleine Kemmelbeek voorjaar-zomer 2022
Dikkebusvijver

Delen

Facebook
Linkedin
Whatsapp
Print
E-mail
14/09/2022
Ellen Pauwelyn

Thema's

Gewasbescherming

Ook in de Kleine Kemmelbeek zijn de concentraties van gewasbeschermingsmiddelen beperkt dit jaar.

De meetresultaten van de concentraties aan gewasbeschermingsmiddelen in de Kleine Kemmelbeek zijn beschikbaar tot eind juli. Ook in de Kleine Kemmelbeek is de totale som van gewasbeschermingsmiddelen beperkter dan vorig jaar. Er zijn wel normoverschrijdingen gedetecteerd, maar ze zijn lager dan de voorbije jaren. De grootste concentraties worden teruggevonden voor dimethenamid (handelsmiddel o.a. Frontier Elite) (3.14 µg/L), gevolgd door AMPA (1.62 µg/L) (afbraakproduct van glyfosaat, handelsmiddel o.a. Round up) en MCPA (1.18 µg/L) (handelsmiddel o.a. Bofix). De laatste twee middelen zijn niet alleen aan landbouwgebruik toe te schrijven. 

In droge jaren vinden we minder gewasbeschermingsmiddelen in de waterlopen omdat er geen afspoeling en erosie van gewasbeschermingsmiddelen plaatsvindt. Maar er werden ook geen hele hoge pieken van puntvervuilingen vastgesteld en dit is positief nieuws! Dit is dankzij jullie inspanningen! 

Meer gedetailleerde info over de actieve stoffen en de teruggevonden concentraties in de Kleine Kemmelbeek vind je in onderstaande tabel.

Bijschrift: Tabel. Gemeten concentraties (µg/L) van de meest terug gevonden actieve stoffen in de Kleine Kemmelbeek tussen januari 2022 en juli 2022 (Bron: De Watergroep)
waterkwaliteit kleine kemmelbeek zomer 2022

In juli en begin augustus zijn er in Dikkebusvijver ook  veel problemen met blauwalgenbloei geweest, wat geleid heeft tot een recreatieverbod en ook hier de behandeling tot drinkwaterkwaliteit bemoeilijkt. De hoge nutriëntconcentratie zijn hier de oorzaak van.

14/09/2022
Ellen Pauwelyn

Delen

Facebook
Linkedin
Whatsapp
Print
E-mail

Onafhankelijk advies, op maat van land- en tuinbouwers, getest en gevalideerd in de praktijk.
We doen praktijkgericht onderzoek in functie van rendabele innovaties in de West-Vlaamse land- en tuinbouw.

Ieperseweg 87, 8800 Rumbeke-Beitem
+32 (0)51 27 32 00
inagro_logo_baseline
Thema's
Bodem & Bemesting
Water
Precisielandbouw
Toon meer
Teelt & dier
Akkerbouw
Groenten
Fruit
Dieren
Toon meer
Over Inagro
Contact
Agrotopia
Vacatures
Inagro als partner
Toon meer

English version

Inagro vzw is een extern verzelfstandigd agentschap van de Provincie West-Vlaanderen.

www.west-vlaanderen.be
Logo Provincie West-Vlaanderen
Facebook
LinkedIn
© Inagro 2026
  • Privacy
  • Disclaimer
  • Cookie policy
  • Algemene voorwaarden
  • Login
  • BE 0417.474.241 RPR Gent, afdeling Kortrijk
Powered by Dropsolid